Hlavní obsah
 

Část Rakouska je kvůli sněhové kalamitě odříznutá od světa

Západní část Rakouska se potýká s mimořádnými přívaly sněhu. Jen v noci na pondělí v některých místech napadlo až 60 centimetrů, celkem v oblasti leží dva až tři metry sněhu. Spolková země Vorarlbersko je odříznutá od zbytku země.

 
Část Rakouska je kvůli sněhové kalamitě odříznutá od světa

Policie zavřela Arlberský tunel, který zemi spojuje se sousedním Tyrolskem. Už dříve úřady zavřely i další silnice a také železnice. Mimo provoz je železniční spojnice mezi Rakouskem a Švýcarskem.

V oblasti platí čtvrtý lavinový stupeň. Místní úřady uvažují o odstřelu lavin, aby následně mohly být místní silnice znovu otevřeny.

Sněhová kalamita v západním Rakousku dosáhla během prosněžené noci nového vrcholu. Po uzávěrce arlberské rychlostní silnice S16 mezi obcemi Langen a Wald am Arlberg kvůli stromům na vozovce byl v pondělí ráno nepřístupný Arlberský tunel, který je nejdelší v Rakousku.

Husté sněžení způsobilo v Rakousku dopravní problémy

Foto: ČTK/AP

Vorarlbersko není z hlavních tahů z Tyrolska pod horským masivem Arlberg přístupné ani po silnici, ani po železnici. Rakouské dráhy (ÖBB) vyzvaly cestující, aby se nevydávali na cestu po železnici přes Arlberg.

V Tyrolsku je podobná situace jako ve Vorarlbersku. Také tam na mnoha místech platí čtvrtý stupeň lavinového nebezpečí a uzavřeny musely být některé místní silnice a železniční tratě, například mezi obcemi Wörgl a Saalfelden, nebo z Innsbrucku do obce Scharnitz u hranic s Německem.

Odříznutá jsou i střediska

Přívaly sněhu odřízly od světa i lyžařská střediska. Silnice vedoucí k městečku Galtür a nedalekému Ischglu jsou kvůli lavinovému nebezpečí uzavřené, stejná situace je ve středisku Gargellen.

V Tyrolsku závěje působí potíže v dodávkách energie, protože sníh poškodil vedení. Dnes kolem poledne bylo podle energetické společnosti Tiwag Netz AG bez proudu přes sedm tisícovek domácností.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků