Hlavní obsah
Premiér Velké Británie David Cameron Foto: Luke Macgregor, Reuters

Cameron prý nebude usilovat o třetí volební období

V případě vítězství v květnových volbách chce konzervativec David Cameron zůstat ve funkci britského premiéra po celé funkční období, o třetí mandát ale již prý usilovat nebude. Uvedl to v rozhovoru s britskou stanicí BBC.

Premiér Velké Británie David Cameron Foto: Luke Macgregor, Reuters
Cameron prý nebude usilovat o třetí volební období

Podle Camerona by po deseti letech, po které by stál v čele kabinetu, přišel "čas na nové vedení". Jako možné nástupce  jmenoval například ministryni vnitra Theresu Mayovou, ministra financí George Osbornea či starostu Londýna Borise Johnsona.

Cameronův dlouholetý labouristický předchůdce Tony Blair stál v čele vlády 10 let. Z funkce odstoupil v průběhu třetího volebního období, tři roky pak zemi vládl Blairův stranický kolega Gordon Brown.

Konzervativní strana, kterou Cameron vede, doufá ve vítězství v parlamentních volbách, které se v Británii konají 7. května. Průzkumy ale naznačují, že souboj s opozičními labouristy Eda Milibanda bude těsný.

Cameron se stal v roce 2010 prvním premiérem koaliční vlády od druhé světové války. Vytvořil ji s liberálními demokraty Nicka Clegga.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků