Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Bůh bude silnější než stát, nezoufá si senior

Jestli se toho dožiji, možná mě naočkují, napsal 92letý polský senior Waclaw úřadům po marné snaze zaregistrovat se k očkování. Ačkoli muž patří do skupi­ny 80+, kterou vláda oficiál­ně upřednostňuje pro aplikaci vakcíny proti koronaviru, narazil prý na nepřekonatelné problémy.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Bůh bude silnější než stát, nezoufá si senior

V dopise ministrovi zdravotnictví, ombudsmanovi i jiným vlivným politikům muž upozornil, že „přežil válku, koncentrák, komunismus a možná přežije i pandemii“, pokud se jednou dočká vakcíny. „Vše je ale v rukou božích,“ dodal.

Jelikož mu na dopis neodpověděl nikdo než ombudsman, který napsal, že „věc není v jeho kompetenci“, kopii vzápětí zaslal portálu onet.pl. Popsal potíže, na které on i jemu podobní narazili při pokusu zaregistrovat se na očkování.

„Protože vzhledem k věku jsem už nemohl stát od třetí hodiny ráno před nemocnicí, kde jsem se měl zaregistrovat, zkoušel jsem to telefonem, avšak na oznámené číslo se několik dní nešlo dovolat,“ popsal své trable.

Dezorientovaný už byl dost

Když se mu to konečně podařilo, oznámili mu, že „vakcín je málo a volné termíny jsou beznadějně obsazeny“.

Waclaw se však nevzdal a zkoušel se zaregistrovat na internetové stránce, která byla také několik dní zablokována. Když se spojení obnovilo, ukázalo se, že registrace ani tak není možná, protože nesplňuje technické parametry, mezi kterými je například elektronické bankovní konto.

Proč ho potřeboval, aby ho zaregistrovali na očkování, se nikde nedozvěděl, ale jak přiznal, „dezorientovaný byl už i tak dost“.

„Když vidím v TVP rozradostněné a usměvavé tváře naočkovaných šedesátníků vroucně děkujících ministrovi zdravotnictví i vládě za vynikající systém očkování, přemýšlím, kde je hranice klamání a ironie,“ uvedl.

Navzdory slibům, že senioři budou upřednostnění, je ve skutečnosti kvůli různým výjimkám, často kvůli mladým, zdravím kypícím úředníkům, sportovcům a poslední dobou i prokurátorům, neustále odsouvají, postěžoval si v dopise.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků