Hlavní obsah
Joseph McCann Foto: AFP Photo/Metropolitan Police, Profimedia.cz

Britský sexuální násilník dostal 33 doživotních trestů

Londýnský soudce uložil v pondělí 33násobný doživotní trest Josephu McCannovi, který letos na jaře během dvou týdnů spáchal sérii sexuálních útoků na desítku obětí ve věku od 11 do 71 let. V době těchto útoků přitom měl být za mřížemi, po pochybení úřadů se ale dostal na svobodu.

Joseph McCann Foto: AFP Photo/Metropolitan Police, Profimedia.cz
Britský sexuální násilník dostal 33 doživotních trestů

Nyní stráví McCann ve vězení minimálně 30 let, informovala zpravodajská společnost BBC.

Podle soudce Andrewa Edise odsouzený nikdy nepřestane být hrozbou pro společnost. "Nikdy jste ani slůvkem nedal najevo výčitky nebo starost o své oběti. Jste zcela posedlý sebou samým a věříte, že máte právo ostatní využívat jak se vám zamane," uvedl. McCanna také označil za "klasického psychopata".

V pátek byl 34letý muž všemi 12 porotci uznán vinným ze 37 zločinů. Během své dvoutýdenní "smršti" sexuálních útoků "poháněné vodkou a kokainem", která začala ve Watfordu nedaleko Londýna a skončila poblíž Liverpoolu, mimo jiné unesl sedm lidí.

Jeho první obětí se 21. dubna stala 21letá žena, o čtyři dny později na severu Londýna unesl další dvě ženy. Později uvěznil jistou matku v jejím domově na severu Anglie a sexuálně zneužíval její děti staré 11 a 17 let. Pátrání po něm skončilo v hrabství Cheshire, když policie násilníka našla ukrytého na stromě.

"McCann je jedním z nejnebezpečnějších delikventů, jaký kdy v téhle zemi žil, a dnes oznámená výše trestu odráží závažnost jeho ohavných zločinů," uvedla detektivka londýnské policie Katherine Goodwinová.

Měl být ve vězení

McCann byl už dříve odsouzen za vloupání a po dalším takovém činu měl být letos na jaře za mřížemi, kvůli úřední chybě byl ale v únoru propuštěn.

Orgán, který v Británii dohlíží na podmínečně propuštěné osoby, se za chybu omluvil.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků