Hlavní obsah
Loď skončila v anglickém přístavu Harwich (na snímku). Foto: Profimedia.cz

Britové zadrželi loď s 200 milióny libyjských dinárů

Britské úřady zadržely loď, která vezla téměř 200 miliónů libyjských dinárů (skoro tři miliardy korun), informoval v pátek server The Daily Telegraph. Plavidlo podle něj skončilo v harwichském přístavu a peníze byly v rámci sankcí OSN zabaveny.

Loď skončila v anglickém přístavu Harwich (na snímku). Foto: Profimedia.cz
Britové zadrželi loď s 200 milióny libyjských dinárů

Britské ministerstvo vnitra zadržení lodi potvrdilo, ale nespecifikovalo, kolik peněz se na ní nacházelo.

Loď se snažila minulý víkend zakotvit v Tripolisu, ale vzhledem k tomu, že to bylo riskantní, pokračovala dále do Británie, přičemž ji Britové sledovali. Loď nyní kotví v Harwichi na východním pobřeží Anglie a na peníze, které vezla, se vztahují sankce OSN přijaté koncem minulého týdne. V jejím rámci Londýn v neděli zmrazil i veškerá konta libyjského vůdce Muammara Kaddáfího a jeho rodiny na ostrovech.

Daily Telegraph upozornil, že námořní operace COBRA následuje pár dní poté, co Británie zastavila vývoz libyjských bankovek v hodnotě přes 25 miliard korun do Tripolisu. Na britských ostrovech se bankovky tiskly.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků