Hlavní obsah
Francouzská policie po 26letém Salahu Abdeslamovi stále bez úspěchu pátrá. Foto: francouzská policie

Belgičtí policisté našli byt, kde se schovával útočník z Paříže

Belgická policie našla 10. prosince stopy výbušnin a otisky prstů hledaného Salaha Abdeslama v bytě v ulici Berge ve čtvrti Schaerbeek. Byt byl pronajatý na falešné jméno a mohl být využíván jiným podezřelým, který je už ve vazbě. Proč belgická prokuratura informaci oficiálně zveřejnila až v pátek, není jasné, uvedla televize ABC.

Francouzská policie po 26letém Salahu Abdeslamovi stále bez úspěchu pátrá. Foto: francouzská policie
Belgičtí policisté našli byt, kde se schovával útočník z Paříže

„Byl objeven materiál, který se může použít při výrobě náloží, stejně jako stopy TATP,“ uvedla kancelář belgického federálního žalobce. TATP (triaceton triperoxid) se používá k výrobě improvizovaných náloží, protože se dá snadno vyrobit a je účinný.

„Byly také objeveny tři ručně vyrobené pásy, které mohly být použity k přepravě výbušnin stejně jako otisky prstů Salaha Abdeslama,“ uvedla prokuratura. Potvrdila tak neoficiální čtvrteční informace, které se objevily v médiích. [celá zpráva]

Po Abdeslamovi police stále bezvýsledně pátrá. Tento Francouz narozený v Belgii se podílel na atentátech v Paříži z 13. listopadu. I když jeho role není zcela jasná, zřejmě měl na starosti logistiku.

V Belgii si najal VW Polo, který byl nalezen poblíž hudebního klubu Bataclan, kde teroristé zabili 89 lidí. Také si před útokem najal Renault Clio a rezervoval si dva hotelové pokoje mimo Paříž.

Jeho bratr se při útoku v Paříži odpálil, Salah Abdeslam možná odhodil na poslední chvíli pás s výbušninou.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků