Hlavní obsah
Premiér Andrej Babiš Foto: David Taneček, ČTK

Babiš by měl přerušit výkon všech politických funkcí, tvrdí německý list

Podezření vůči premiérovi Andreji Babišovi jsou tak závažná, že by do jejich vyšetření měl přerušit výkon všech politických funkcí, píše německý list Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). Masové demonstrace v Praze podle něj dokazují, že řada Čechů demokracii rozumí lépe než muž v čele jejich vlády.

Premiér Andrej Babiš Foto: David Taneček, ČTK
Babiš by měl přerušit výkon všech politických funkcí, tvrdí německý list

Jeden z nejznámějších německých deníků v komentáři připomíná, že obviněními, která se týkají Babiše, se ještě nezabývaly soudy.

„Ale už jen důvodné podezření, že se mohl dopustit podvodu v milionové výši, je tak závažné, že by do vyjasnění celé záležitosti měl přerušit výkon všech veřejných úřadů a politických funkcí,“ míní list. Velí k tomu slušnost, úcta k justici i respekt k občanům. Pokud se ukáže, že je skutečně nevinný, může se vrátit, prostředky k tomu má.

Proč ho volí? Záhada

Frankfurter Allgemeine Zeitung podotýká, že Babiše silné pochybnosti o osobní integritě doprovázejí od začátku jeho politické dráhy.

„Přesto byl volen. To, že je mnoho lidí nejen v České republice připraveno mužům jeho rázu odpustit každé pošpinění na štítu, je záhada,“ konstatuje deník. Vyřešení této záhady by podle něj mohlo napomoci zastavit populistickou vlnu v západním světě.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků