Hlavní obsah
Běženec s německou vlajkou Foto: Marko Djurica, Reuters

Azylanti masově žalují německé úřady, vyřízení žádostí trvá příliš dlouho

V Německu stoupá počet žadatelů o azyl, kteří žalují tamní úřady za nečinnost. Někteří z nich totiž na rozhodnutí o azylu čekají i přes dva roky. Do konce května tak již skoro 6000 běženců zažalovalo Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF), který má azylové řízení na starost.

Běženec s německou vlajkou Foto: Marko Djurica, Reuters
Azylanti masově žalují německé úřady, vyřízení žádostí trvá příliš dlouho

Počet žalob na úřad letos prudce stoupl. Zatímco ke konci března jich bylo celkem, tedy i těch z minulých let, 3271, za pouhé dva měsíce číslo vzrostlo na 5805, uvedl zpravodajský server Tagesschau. Jedná se tedy o 80procentní nárůst během dvou měsíců.

Podle mluvčího správního soudu v hesenském Giessenu žalují Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky nejčastěji Somálci, z nichž někteří jsou v zemi už přes dva roky, aniž by je BAMF vůbec vyslechl.

Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky tvrdí, že dojem, že by pracoval příliš pomalu, je nesprávný. V současné době zpracovává půl miliónu žádostí o azyl, což je nejvíce v historii. Díky navýšení personálu a digitalizaci je podle něj zpracování žádostí o azyl naopak rychlejší než v minulosti.

Do spolkové republiky loni přišlo kolem 1,1 miliónu uprchlíků.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků