Hlavní obsah
J. K. Rowlingová Foto: Reuters

Autorka Harryho Pottera věnovala milión liber britským labouristům

Milión liber (zhruba 30 miliónů korun) věnovala anglická spisovatelka J. K. Rowlingová, které světový úspěch a jmění přinesla sága o čarodějnickém učni Harrym Potterovi, britské vládní Labouristické straně, jež v sobotu zahájila svůj pětidenní sjezd v Manchesteru. Oznámila to strana britského premiéra Gordona Browna a potvrdila to sama spisovatelka.

J. K. Rowlingová Foto: Reuters
Autorka Harryho Pottera věnovala milión liber britským labouristům

Rowlingová se ke svému kroku rozhodla kvůli informacím labouristů o dětské chudobě a kvůli plánu opozičních konzervativců poskytnout daňové úlevy manželským párům. Rowlingová jako svobodná, kdysi nezaměstnaná matka, to vnímá velmi citlivě.

"Myslím, že chudé a zranitelné rodiny se ze své situace dostanou mnohem lépe s Labouristickou stranou než s Konzervativní stranou Davida Camerona," vysvětlila spisovatelka v prohlášení.

Zvlášť vyzdvihla úsilí, které podle ní Brownova strana projevila ve prospěch dětí ze sociálně slabších vrstev: „Brown neustále upřednostňuje a uplatňuje opatření, která mohou zachránit mnoho dětí postrádajících životní příležitosti. Labouristická vláda zvrátila dlouhodobý (nepříznivý) trend v dětské chudobě a stojí v čele těch, které vedou v zemích EU boj s dětskou chudobou.“

Rowlingová, jejíž majetek se odhaduje na 560 miliónů liber, je přítelkyní Browna a jeho ženy Sarah. Brown ji označil jako „jednu z největších světových autorek“.

Oznámení o štědrém daru v první den výročního sjezdu labouristů je vítanou zprávou pro stranu, která trpí nedostatkem financí a jejíž šéf a premiér je pod silným tlakem, aby odstoupil. Podpora Rowlingové mu může pomoci stejně jako bankovní krize, ve které by bylo asi lepší neměnit vládu

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků