Hlavní obsah
Lidé pomáhají zraněným na Westminsterském mostě. Foto: Toby Melville, Reuters

Atentát v Londýně má čtvrtou oběť, boj o život prohrál 75letý muž

Teroristický útok u budovy britského parlamentu v Londýně, kdy Brit Khalid Masoon najížděl ve středu na Westminsterském mostě do lidí, má čtvrtou oběť. V nemocnici svým zraněním podlehl 75letý muž, sdělila metropolitní policie.

Lidé pomáhají zraněným na Westminsterském mostě. Foto: Toby Melville, Reuters
Atentát v Londýně má čtvrtou oběť, boj o život prohrál 75letý muž

Kromě tohoto seniora, jehož identita zatím není známa, zemřeli na následky zranění, která utržili, také 43letá Aysha Fradeová, původem ze Španělska, a 54letý americký turista Kurt Cochran, který cestou po Evropě slavil s manželkou 25. výročí svatby. [celá zpráva]

Zraněním podlehl také 48letý policista Keith Palmer, kterého atentátník pobodal u budovy parlamentu.

Útočník se narodil v Británii a dříve ho prověřovala MI5 kvůli podezření z extremismu. Podle listu The Guardian ale nefiguroval na seznamu zhruba 3000 podezřelých radikálů, o nichž britská bezpečnost soudí, že by mohli zaútočit. [celá zpráva]

„Masood nebyl v současnosti předmětem žádného vyšetřování a nebyly žádné předchozí informace o tom, že by měl v úmyslu spáchat teroristický útok,” uvádí se v prohlášení britské policie.

Měl ale časté problémy se zákonem. „Byl znám policii pro celou řadu předchozích rozsudků za napadení, včetně těžkého ublížení na zdraví, držení útočných zbraní a narušování veřejného pořádku,” dodali strážci zákona. Navíc měl disponovat několika různými identitami.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků