Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Holger Hollemann, ČTK/AP

Arabské rodinné klany se pokouší infiltrovat berlínskou policii, tvrdí odbory

Arabské rodinné klany se snaží dostat své příslušníky do řad berlínské policie, v pořadu Morgenmagazin veřejnoprávní televize ZDF to řekl Bodo Pfalzgraf, předseda německých policejních odborů (DPG). Tvrdí, že odbory mají pro tuto strategii jasné důkazy. Tímto způsobem se klany snaží dostat ke spisům a získávat informace z vyšetřování.

Ilustrační foto Foto: Holger Hollemann, ČTK/AP
Arabské rodinné klany se pokouší infiltrovat berlínskou policii, tvrdí odbory

„Samozřejmě že mají zájem o to, aby přesně věděli, kde a jak funguje stát, jak pracuje policie, na kdy jsou plánované domovní prohlídky,“ řekl Pfalzgraf. Tvrdí, že je nutné, aby policie více prověřovala ty, kteří se hlásí do jejích řad. Na druhou stranu by podle jeho názoru neměl být vyloučen nikdo jen kvůli svému jménu, dodal.

Berlínský policejní prezident Klaus Kandt infiltraci zločineckých skupin do policie odmítl. Nicméně podezření, že se zločinecké klany pokoušejí infiltrovat k polici, rozvířily zprávy o poměrech na berlínské policejní akademii. Ze zpráv vyplývá, že někteří studenti akademie, kteří jsou cizinci, jsou agresivní, odmítají poslouchat příkazy, neučí se a šíří ve škole nenávist. Situací se tuto středu zabývá zvláštní vyšetřovací výbor berlínské sněmovny.

Policie tato obvinění na jednu stranu odmítá, musela ale přiznat, že „některým žákům akademie chybí respekt a disciplína“. Někteří z nich mají také nedostatečné znalosti němčiny, několik z nich bylo také v minulosti trestně stíhaných.

„Pravda se musí zveřejnit,“ tvrdí Pfalzgraf. Upozornil současně, že přes 90 procent studentů problémy nemá a jejich výuka probíhá hladce.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků