Hlavní obsah
Amanda Knoxová u italského soudu Foto: Alessandro Bianchi , Reuters

Americká studentka jde za vraždu britské kolegyně na 26 let do vězení

Dvaadvacetiletá Američanka Amanda Knoxová stráví 26 let za mřížemi za vraždu britské studentky Meredith Kercherové. V pátek o půlnoci o tom rozhodl soud v italské Perugii, který Knoxovou a jejího přítele shledal vinnými ve všech 11 bodech obžaloby.

Amanda Knoxová u italského soudu Foto: Alessandro Bianchi , Reuters
Americká studentka jde za vraždu britské kolegyně na 26 let do vězení

Případ vyvolal velký zájem místních, ale i amerických a britských médií. Knoxová a její bývalý přítel, 25letý Raffaele Sollecito, obvinění ze sexuálního násilí a vraždy odmítli. Sollecita posílá soud do vězení na 25 let.

Tehdy 21leté Kercherové, z univerzity v Leedsu podřízli krk při milostných hrátkách na studentské ubytovně v Perugii v listopadu 2007. Podle žalobců byli útočníci pod vlivem drog a možná alkoholu.

Kvůli Kercherové smrti už byl dříve odsouzen 22letý Rudy Guede, kterému soud vyměřil 30 let za mřížemi.

Knoxová při svém závěrečném vystoupení ve čtvrtek apelovala na porotu, aby ji obvinění zbavila. „Bojím se být označena jako něco, co nejsem, a skrze činy, které nejsou moje. Bojím se masky vražedkyně přiložené násilně na mou kůži,“ řekla. Doplnila, že se po dvou letech čekání na rozsudek za mřížemi cítí zmatená, smutná a frustrovaná, jakkoliv se navenek snaží zůstat klidná.

Knoxová už v červnu u soudu vypověděla, že v době vraždy nebyla doma.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků