Hlavní obsah
Alain Delon Foto: Profimedia.cz

Francouzský herec Alain Delon byl v úterý kvůli srdeční arytmii přijat do nemocnice v Paříži. Sdělil to producent divadelní hry, ve které má 77letá hvězda francouzského filmu od 5. října vystupovat. Hospitalizace má trvat 48 hodin a Delonovo divadelní turné to neohrozí, uvedl v tiskovém prohlášení producent Richard Caillat.

Alain Delon Foto: Profimedia.cz
Alain Delon je v nemocnici kvůli potížím se srdcem

Delon skončil ze stejného důvodu v nemocnici už loni na jaře. V nemocnici v Neuilly u Paříže prodělal i krátkou operaci pod narkózou. "Arytmie znamená, že srdce náhle nebije tak, jak by mělo. A lékaři zařídí, aby bilo zase normálně," řekl tehdy stárnoucí herec.

Francouzský server PurePeople upřesnil, že Delon má od začátku října absolvovat turné po celé Francii s hrou Une journée ordinaire (Obyčejný den), v níž hraje i jeho dcera Anouchka. Hra pojednává o vztahu otce a dvacetileté dcery a jejich láskách.

Delon na letošním filmovém festivalu v Cannes v květnu obdržel Zlatou palmu za celoživotní dílo. Při té příležitosti pořadatelé promítli jemu a ostatním účastníkům restaurovanou verzi kriminálního dramatu V plném slunci režiséra Reného Clémenta z roku 1960. Toto drama znamenalo zásadní obrat v Delonově kariéře.

Po filmu V plném slunci následovaly další úspěšné snímky, například Rocco a jeho bratři, Melodie podzemí, Gepard, Černý tulipán, Sicilský klan, Borsalino či Dva muži ve městě. Delon, který v listopadu oslaví 78. narozeniny, stále natáčí. Například v roce 2008 si zahrál Julia Caesara v komedii Asterix a Olympijské hry a v roce 2010 pak v romantické komedii Un Mari de trop (Jeden manžel navíc).

yknivoNumanzeSaNyknalC

Reklama

Výběr článků