Policisté munici a pětici zbraní, mezi nimiž byl i samopal Uzi, našli díky přiznání Ernsta, který jim řekl, že zbraně skladuje pod zemí v areálu svého zaměstnavatele. Některé z nich koupil už v roce 2014, zbraň, kterou vraždil, pak v roce 2016.

Na základě jeho výpovědi policie zadržela muže podezřelého z prodeje zbraní a muže, který údajně obchod zprostředkoval. První z nich pochází ze západoněmeckého Severního Porýní-Vestfálska, druhý z okolí hesenského Kasselu.

Po vraždě politika vyzývá německý ministr k protestním čtvrtkům

Vyšetřovatelé zatím nemají žádné informace o tom, že by dvojice o vražedných plánech Ernsta věděla. Není ale vyloučené, že se oba také pohybovali v pravicově extremistických kruzích. Přinejmenším při prohledání bytu muže podezřelého ze zprostředkování obchodu našla policie předměty upomínající na dobu nacismu.

K vraždě politika CDU Lübckeho se přiznal pravicový extremista

Pětašedesátiletý Lübcke byl vysoce postaveným úředníkem místní správy v Hesensku. V noci z 1. na 2. června našel Lübckeho příbuzný na terase jeho domu nedaleko Kasselu s prostřelenou hlavu. Zemřel o několik hodin později v nemocnici. Teorie o sebevraždě nebo loupežném přepadení rychle přebilo podezření z popravy kvůli politickému motivu.