Skupina v prohlášení oznámila, že poslala poštou pět balíčků, tři do Londýna a dva do Glasgow. Objeveny byly jen londýnské a jeden poslaný na univerzitu v Glasgow. O tom skupina uvedla, že byl určen pro náboráře britské armády, který tam působí. Podle Irish News dodala, že i druhý balíček byl určen pro náboráře. Web uvedl, že skupina už dříve cílila na toto oddělení armády.

Tři balíčky poslané do Londýna však mířily na letiště London City a Heathrow a na nádraží Waterloo. První při otevření začal hořet.

Čtěte také: Na letištích a na nádraží v Londýně našli podomácku vyrobené pumy

Zápalná látka byla ukryta v hnědé bublinkové obálce. Na všech byly známky k Valentýnu 2018 se symbolem srdce a nápisem Love Eire a dublinská adresa odesilatele.

Skotská a londýnská policie společně uvedly, že prověřují pravost přihlášení. Zmínily, že balíčky byly podobné těm, které dříve poslala jedna z odštěpeneckých skupin severoirských teroristů. Upozornily i na nesrovnalosti: „Uvědomujeme si, že se v textu uvádí, že bylo posláno pět balíčků a do tohoto okamžiku jsme zachytili jen čtyři.“ Severoirskou stopu však sledovali policisté od počátku.

Čtěte také: Balíčkové bomby přišly do Londýna z Irska, policie nevylučuje zapojení republikánů

Odštěpenecké skupině používající zkratku IRA se obvykle říká Nová IRA. Je jednou ze skupin, která se oddělila od IRA, protože nesouhlasila s velkopáteční dohodou, která v rcoe 1998 ukončila násilí v Severním Irsku. Podle agentury Reuters je mnohem menší než Prozatímní IRA, která je zodpovědná za téměř polovinu ze 3600 obětí sektářského násilí v regionu a která se rozpustila po uzavření severoirské mírové dohody v roce 1998.