„Ty náklady jsou obscénní a výlet je totálním pokrytectvím,“ reaguje na Twitteru uživatelka pod přezdívkou Cinderella a připomíná kampaň Meghanina manžela prince Harryho proti chudobě.

Další uživatel pod přezdívkou Taz81 píše: „Meghan & Harry se prezentují jako humanisté a jsou patrony charitativních organizací zaměřujících se na znevýhodněné osoby. Ovšem nehorázné náklady na pětidenní výlet jsou naprosté pokrytectví. Nemluvě o uhlíkové stopě soukromého letadla.“

„Výlet stál statisíce. Na ulicích jsou tisíce bezdomovců. Bezohlednost. Není divu, že máme v Británii odpůrce království,“ tweetoval Geoffrey Downes.

Vévodkyně Meghan přijde o bodyguardku

Meghanin výlet do New Yorku soukromým letadlem rozzuřil ekology. Hned připomněli Harryho slova, která pronesl vloni v Austrálii při jejich první oficiální zahraniční cestě. Apeloval na všechny, aby se zastavilo ničení planety, protože „čas není na naší straně“.

„Soukromá letecká doprava za sebou zanechává obrovskou uhlíkovou stopu. Možná by měla vévodkyně přemýšlet o tom, že by pro budoucí výlety využívala méně ekologicky náročný způsob dopravy,“ uvedla mluvčí ekologického hnutí Přátelé země.

Harryho manželka Meghan je těhotná

Jednosměrný let soukromým letadlem vyšel na 125 tisíc dolarů. Meghan se ubytovala v pětihvězdičkovém hotelu Mark na Manhattanu, v jednom z nejluxusnějších ubytovacích zařízení, kde noc vyjde na 75 tisíc dolarů (1,69 milionu korun). Konečný účet za její pobyt v tomto hotelu činil 400 tisíc dolarů (devět milionů korun).