„Mlha se rozpouští a mnoho lží Theresy Mayové je stále jasnějších,“ napsala Zacharovová na Facebooku.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem
V Česku se v malém množství vyráběl a testoval novičok, řekl Zeman

Citovala Zemana, který ve čtvrtek v TV Barrandov uvedl, že se loni ve Vojenském výzkumném ústavu v Brně vyráběl a testoval jed A230. Jeho variantou z rodiny novičoků, A234, byl otráven v britském Salisbury Skripal a jeho dcera. Británie je přesvědčena, že za otravou stojí Rusko. V rámci kauzy byla ze západních zemí vyhoštěna řada ruských velvyslanců.

Na svém Facebooku, na němž vystupuje jako ředitelka odboru informací a tisku ruského ministerstva zahraničí, parafrázuje čtvrteční Zemanova slova. „'Český vojenský ústav produkoval a testoval jedovatou látku, kterou vojenská zpravodajská služba označila jako novičok,' uvedl prezident republiky Miloš Zeman s odkazem na informace zpravodajských služeb,” citovala Zemana na svém Facebooku Zacharovová.

Туман рассеивается, и многочисленные обманы правительства Терезы Мэй проступают всё чётче Первое враньё правительства...Zveřejnil(a) Maria Zakharova dne 3. květen 2018

Právě Zacharovová v březnu uvedla, že nejpravděpodobnějším zdrojem látky typu novičok je Česká republika, Slovensko, Británie nebo Švédsko. Jmenované země podle ní od konce 90. let provádějí „intenzivní výzkum látek z projektu novičok“. Podle dosavadních informací se paralyzující látka novičok vyvíjela na území bývalého Sovětského svazu.