„U Jána Kuciaka šlo o dva zásahy do srdce. Je tam přitom jen jeden střelný kanál, tedy střely byly vypáleny z velmi blízké vzdálenosti. V srdci se našly dva projektily,“ řekl Lipšic televizi Joj s odvoláním na pitevní zprávu.

Lipšic také jako první potvrdil dobu vraždy. Lékař ho určil na středu 21. února. Těla zavražděných mladých lidí byla nalezena až v neděli 25. února v jejich domě v obci Veľká Mača u Galanty.

„Ve zprávě o prohlídce na místě činu lékař opomenul zapsat polohy těl, v jakých byla nalezena,“ upozornil Lipšic.

Martinu Kušnírovou zasáhla podle Lipšice jedna střela do tvářové části hlavy. Její matka Zlatica Kušnírová serveru pluska.sk řekla, že její dceru zasáhl vrah do brady a střela vyšla temenem hlavy.

„To znamená, že vrah střílel z blízka a přidržoval ji. Viděla jsem zčernalou ránu pod bradou, myslela jsem si však, že jsou to posmrtné skvrny,“ dodala Kušnírová.

Pieta za zavražděného novináře Jána Kuciaka

Snímek zavražděného novináře Jána Kuciaka

FOTO: Michal Smrcok, ČTK/AP

Chystal se na východní Slovensko 

Kuciak se podle Kušnírové před smrtí připravoval na cestu na východní Slovensko, kde se měl setkat s lidmi, kteří pro něj měli nové důkazní materiály. Novinář psal o působení kalábrijské mafie na východním Slovensku a jejím napojení na slovenské politiky.

Vražda novináře a jeho přítelkyně vyvolala na Slovensku vládní krizi. Po odstoupení ministra kultury Mareka Maďariče a ministra vnitra Roberta Kaliňáka, podal minulý čtvrtek demisi také premiér Robert Fico, sestavením nové vlády je pověřen Peter Pellegrini. [celá zpráva]