"Rozhodnutí podle informací BR padlo: Horst Seehofer zůstane šéfem CSU, Markus Söder bude ministerským předsedou. Konečné rozhodnutí se má odehrát na dalším zasedání předsednictva CSU 4. prosince," napsal na Twitteru bavorský rozhlas.

V dalším tweetu však jasné tvrzení relativizoval, když napsal že se takovéto řešení rýsuje v poslanecké frakci CSU v bavorském parlamentu. Zatím ale prý není jasné, jestli s ním bude Seehofer souhlasit.

Jasno bude večer

CSU pak dementovala, že by už personální rozhodnutí padlo. Osmašedesátiletý Seehofer chce představu o svojí budoucnosti sdělit spolustraníkům ve čtvrtek v 18.00, kdy se sejde předsednictvo jeho strany. Pod velký tlak se dostal kvůli výsledkům zářijových parlamentních voleb.

CSU v nich sice v rámci Bavorska zůstala nejsilnější stranou, když získala 38,8 procenta hlasů, proti hlasování před čtyřmi lety ale ztratila 10,5 procentního bodu, což zneklidnilo řadu straníků, kteří se obávají, že v zemských volbách v příštím roce CSU ztratí většinu v bavorském parlamentu.