Novináři, který utekl před dvěma lety do Německa, kancléřka řekla, že klíčová je integrace. Podle listu Die Welt ohlásila taky, co čeká od migrantů: „Očekáváme, že lidé, kteří k nám přicházejí, budou dodržovat naše zákony a budou trochu zvědaví na náš život.”

Šéfka vlády a předsedkyně Křesťanskodemokratické unie (CDU) upřesnila, co přesně má na mysli. Musejí uznávat „hodnoty, jimiž tato země žije – toleranci, otevřenost, svobodu vyznání a svobodu projevu“.

Musíme být otevření také my jako Němci.německá kancléřka Angela Merkelová

Sdělila, že se nemají soustřeďovat jen ve velkých městech, ale zůstávat místo toho ve vesnických regionech, kde je více prostoru na bydlení a kde se o ně lidé mnohou lépe postarat.

„Na druhou stranu musíme být otevření také my jako Němci,” dodala s tím, že je třeba chápat, že migranti pocházejí z „jiného světa“ s odlišnými tradicemi. Podle Merkelové přišli uprchlíci do Německa proto, že si v této zemi slibují klidnější život.

Do Německa za poslední dva roky přišlo téměř 1,2 miliónu běženců. Kritici vstřícné imigrační politiky se obávají, že za těmito lidmi mohou v dalších letech dorazit i statisíce členů jejich rodin.