„S těžkým srdcem musím oznámit smutnou zprávu, že náš úžasný bratr, otec, manžel, syn a přítel Kurt Cochran nemohl překonat zranění, která utrpěl při teroristických útocích v Londýně,“ potvrdila na Facebooku rodina třetí oběti.

Podle informací britského listu byla dvojice amerických turistů prvním cílem, do kterého terorista Khalid Masood najížděl. Cochran spadl na schody vedoucí na most a utrpěl těžká zranění, kterým následně v nemocnici podlehl.

Kurt Cochran

Jeho šestačtyřicetiletá žena se zotavuje v nemocnici se zlomenou nohou a žebry. V médiích se po útoku objevily snímky, na nichž Američanka krvácí z hlavy a náhodný kolemjdoucí jí poskytuje první pomoc.

Zdravotníci odvážejí na nosítkách zraněného. Televize Sky News potvrdila, že na snímku je pachatel útoku.

Zdravotníci odvážejí na nosítkách pachatele útoku. Zraněním však podlehl.

FOTO: Stefan Rousseau, ČTK/AP

Cochranovi byli ve Spojeném království v rámci své cesty po Evropě. Před Británií stihli navštívit Německo a měli v plánu podívat se i do dalších zemí.

Dvaapadesátiletý Khalid Masood ve středu nejprve zaútočil na Wesminsterském mostě. S terénním vozem najížděl do lidí, následně naboural do plotu před britským parlamentem a snažil se proniknout do budovy. Pobodal policistu, který následně zraněním podlehl. Policie pak teroristu zlikvidovala. [celá zpráva]

Útok u britského parlamentu

Útok u britského parlamentu

FOTO: Mapy.cz s použitím Reuters