Nenávistné e-maily jí začaly přicházet již během první hodiny po verdiktu tří soudců. „Dostávám podobné vzkazy už od chvíle, kdy jsem s touto kauzou vystoupila na veřejnost. Teď je to ale naprostá hrůza,“ řekla Millerová.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Srážka aligátora s čápem

„Vyhrožují mně, mé rodině, podnikání, nadaci, prostě všemu,“ dodala.

Na webu se například objevil její snímek se svastikou na čele a možností zapsat se do seznamu těch, kdo ji znásilní. Jiní zdůrazňují, že je z Guyany a „není tudíž ani Britka“.

Prominentní právnička a někdejší modelka je provdána za miliardáře Alana Millera. V roce 1997 založili jeden z prvních hedgeových fondů. Podle vlastních slov během noci referenda o EU z 23. na 24. června „spala jen 36 minut“ a probudila se zoufalá.

Mayová si věří

„Věděla jsem, že s tím musím něco udělat, i když kvůli tomu budu velmi, velmi neoblíbená,“ vzpomíná.

Společně s ní se obrátil na soud portugalský holič Deir Dos Santos (37), ten se ale drží stranou a v kampani veřejně nevystupuje.

Britská premiérka Theresa Mayová v pátek vyjádřila přesvědčení, že s odvoláním proti brexitovému rozhodnutí soudu uspěje. Evropským partnerům řekla, že je nadále odhodlaná do konce března 2017 proces odchodu zahájit aktivací článku 50 lisabonské smlouvy.

„Další oddalování není v zájmu nikoho,“ zdůraznil v pátek německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier při setkání v Berlíně s britským protějškem Borisem Johnsonem. Ten řekl, že „Německo by nemělo v rozhodnutí soudu příliš hledat nějaké jinotaje“.

Bookmakeři po čtvrtečním soudním verdiktu nevylučují předčasné volby v příštím roce, ale favoritem je stále plánovaný volební rok 2020.