V obci Sangerhausen ve spolkové zemi Sasko-Anhaltsko se střetly zhruba dvě desítky místních s několika žadateli o azyl původem ze Sýrie. Tři Syřané utrpěli lehká zranění, uvedla policie.

Rvačku zřejmě vyvolal incident, při němž 15letý Syřan zranil 16letého chlapce ze Sangerhausenu. Skupina místních se pak vydala na "trestní výpravu". Když policie dorazila k místní ubytovně pro žadatele o azyl, bylo už po rvačce. Přesné okolnosti střetu nyní zjišťuje.

Ve Schwerinu už druhá rvačka

K druhému střetu došlo ve Schwerinu, metropoli spolkové země Meklenbursko-Přední Pomořansko na severovýchodě Německa. Skupinku asi deseti žadatelů o azyl napadla na náměstí v centru města skupina asi 30 Němců. Policii se však zakrátko podařilo od sebe obě skupiny oddělit. Zranění utrpěl jeden mladík.

Ve Schwerinu jde během tohoto týdne už o druhou rvačku na stejném místě. V úterý se na náměstí v centru popraly dvě skupiny žadatelů o azyl.

Místní policie už před několika týdny posílila hlídky ve středu meklenburské metropole, neboť tu k potyčkám mezi místními mladíky a obyvateli azylových center docházelo opakovaně.

Už v polovině září došlo ke střetům mezi mladými imigranty a pravicovými radikály také v saském Budyšíně (Bautzen).