Nehoda se stala u města Tulln zhruba 20 kilometrů od Vídně. Podle dopravní společnosti ÖBB ruský vlak jedoucí z Moskvy do Nice ztratil na tomto úseku trati dveře jednoho z vagónů. Na ty poté najel rychlovlak ICE na cestě z Vídně do Hamburku.

Překážka uvízla pod rychlovlakem, který ji dál táhl po kolejích, než se mu podařilo zastavit. Podle ÖBB vlak nevykolejil. Kvůli zaklíněným dveřím pod podvozkem ale nemohl pokračovat v cestě.

Protože se nehoda stala v tunelu, museli s evakuací cestujících pomáhat záchranáři. Podle ÖBB se při události nikdo nezranil.

ÖBB kvůli nehodě zastavil provoz vlaků na úseku, kde k události došlo. Znamená to ochromení jedné z páteřních tratí v Rakousku, protože Tulln leží na železniční spojnici Vídně s Lincem.

Podle dopravní společnosti by mělo přerušení provozu trvat několik hodin, kromě vyproštění rychlovlaku bude třeba prověřit, zda nebyly poškozeny koleje. Po dobu přerušení provozu budou muset vlaky spojující východ a západ Rakouska jezdit odklonem po jiné trati.