„Případy slovních a fyzických útoků na adresu muslimských žen se začaly ve Slovenské republice vyskytovat čím dál častěji. Ministerstvo vnitra považuje jakoukoli rasovou a náboženskou nesnášenlivost za neakceptovatelnou. Současně projevuje lítost nad tím, že zranitelné osoby, kterým poskytla Slovenská republika útočiště před násilím, jsou nadále na našem území ohrožovány," napsal úřad.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Lidovci jako možný jazýček na vahách

Čtyřiadvacetiletá Khadra Abdileová původem ze Somálska se podle serveru deníku Sme za poslední rok a půl stala terčem útoku celkem šestkrát. Útočníkům většinou vadí její barva pleti a šátek, který nosí na hlavě. Napadají ji slovně i fyzicky.

Naposledy na ni v tramvaji zaútočil muž, který se jí snažil strhnout šátek, pak ji jím škrtil, poté ji udeřil a vyrazil zub. „Nadával mi kvůli barvě pleti,“ uvedla Abdileová.

Okradli ji a ještě dostala pokutu

Abdileová serveru deníku Sme řekla, že na Slovensku se cítila dobře, ale loni po vypuknutí migrační krize se vše změnilo. Při jednom z útoků na ni házeli kamení, i když byla se svým čtyřletým dítětem. Při dalším útoku jí vzali kabelku a ukradli jí všechny doklady a peníze.

„Když jsem šla na policii, vše sepsali a ještě jsem musela zaplatit pokutu za ztrátu dokladů,“ citoval Abdileovou server.

Somálku rovněž zaráží nevšímavost ostatních lidí, kteří se jí při útocích nezastali. „Přestala jsem se v této zemi cítit normálně,“ uvedla.