Takovým dětem „vloženým“ do rodiny nějakým přítelem či milencem ženy Němci říkají „kukaččí dítě“. Ministr Maas už médiím představil návrh, který by měl pomoci situaci změnit. Mimi jiné se v něm praví, že dotyčná žena musí v budoucnu „na požádání“ manžela sdělit, s kým měla v době početí sexuální styk.

KOMENTÁŘ DNE:
Vláda není polokomunistická - Argumentaci k povaze nové vlády s důvěrou analyzuje Jiří Pehe. Čtěte zde >>
Zvítězí anglický lid, nebo EU – Britsko-unijní bitvu o brexit komentuje Alexander Tomský. Čtěte zde >>

Podle médií ministr chce ulehčit mužům vychovávajícím „kukaččí dítě“ nalézt skutečného otce, aby od něj mohl zpětně chtít prostředky na živobytí. Jestliže se ukáže, že dítě pochází od milence ženy, může její manžel až do doby dvou let od narození dítěte požadovat po tomto člověku vyrovnání životních nákladů. Žena může jméno milence zamlčet jen z „velmi vážných důvodů“. Má-li manžel značné pochybnosti o svém otcovství, může je do dvou let napadnout.

Podle listu Die Welt byl důvodem k vypracování návrhu skutečný případ, kdy byla jedné ženě soudně uložena povinnost sdělit manželovi jméno biologického otce dítěte. Vdala se totiž jako těhotná, ale později mu přiznala, že „možná není“ otcem jejich dítěte.

Následoval  rozvod  a manžel žádal, aby mu sdělila jméno skutečného otce, po němž by mohl požadovat vyrovnání za životní náklady na dítě. Žena to odmítla a soud jí dal tehdy zapravdu se zdůvodněním, že zatím neexistuje zákonný důvod pro zásah do jejího intimního života. Přijetí nového zákona by takovou povinnost ženě ukládal.