Policie pracovala i s verzí, že útočili tři lidé. „Vycházíme z toho, že byli tři útočníci a ti jsou na útěku,” řekl novinářům v pátek v noci policejní mluvčí Marcus de Gloria Martins. Potvrdil pět mrtvých, později se však počet zvýšil nejméně na devět. Desátým mrtvým je útočník.

ON-LINE: V Mnichově střílel 18letý Němec íránského původu

Server deníku Focus původně uváděl, že jeden z útočníků se při zatýkání sám zastřelil. Tato informace však byla potvrzena až později s tím, že útočil pouze jeden člověk.

Policie také nevylučovala, že mohlo jít o teroristický útok, podle DPA policisté hovořili o „bezprostřední teroristické situaci”. Bavorský premiér Horst Seehofer svolal krizovou schůzku.

Na sociálních sítích se objevují záběry muže, který by mohl být útočníkem.

Informace o obětech se od začátku velmi lišily. Bavorská televize BR24 uvedla, že mrtvých může být až šest. Server deníku Bild s odvoláním na ministerstvo vnitra uvedl, že zemřeli tři lidé.

Podle prvních informací televize n-tv útočník zabil až deset lidí, list Münchner Abendzeitung udával až 15 zastřelených. Agentura AFP, která odkazovala na policejní zdroj, uváděla jednoho mrtvého a deset zraněných. Britská BBC s odkazem na německý Süddeutsche Zeitung uváděla několik mrtvých.

Policisté u vstupu do stanice metra Georg-Brauchle-Ring poblíž centra Olympia

Policisté u vstupu do stanice metra Georg-Brauchle-Ring poblíž centra Olympia

FOTO: Lukas Schulze, ČTK/AP

Uživatelé sociálních sítí sdílejí video, na kterém útočník střílí před restaurací McDonald´s. Restaurace se nachází naproti ochodnímu centru Olympia. Původní zprávy hovořily o střelbě přímo v obchodním centru, že střelba proběhla před restaurací, však uvedl i policejní mluvčí.

Policisté u obchodního centra Olympia v Mnichově

Policisté u obchodního centra Olympia v Mnichově

FOTO: Matthias Balk, ČTK/AP

Svědci podle televize n-tv uvedli, že střelba se ozvala také na Karlově náměstí v centru města asi sedm kilometrů od Olympie. Později byl však poplach odvolán, střelba nebyla hlášena. Policejní mluvčí však později uvedl, že se střílelo na více místech ve městě. To se nakonec nepotvrdilo.

Před OEZ

Okolí obchodního centra (OEZ - Olympia Einkaufszentrum) v severozápadní městské části Moosach bylo uzavřeno. Nad oblastí létaly vrtulníky a zaměstnanci obchodů nemohli opustit svá stanoviště. Policisté vyzvali lidi z okolí obchodního centra, aby oblast opustili nebo zůstali doma a nevycházeli na ulici. Měli se rovněž vyhýbat veřejným místům. Varování platilo pro celé město. Byl vyhlášen všeobecný poplach.

Uzavřeno bylo také mnichovské hlavní nádraží a policie vyhlásila jeho evakuaci. Řidiči měli rovněž uvolnit dálnice ve směru do Mnichova, aby se usnadnil příjezd policejních posil kvůli střelbě ve městě.