Z dotazů mířících na jeho peprné výroky z dřívější doby se Johnson pokoušel vybruslit poukazováním na závažnost současné situace. Avšak přestřelil.

KOMENTÁŘ DNE:
Vláda není polokomunistická - Argumentaci k povaze nové vlády s důvěrou analyzuje Jiří Pehe. Čtěte zde >>
Zvítězí anglický lid, nebo EU – Britsko-unijní bitvu o brexit komentuje Alexander Tomský. Čtěte zde >>

„Čelíme skutečným problémům v Jemenu a jsme svědky vyvíjející se krize v Egyptě,“ prohlásil britský ministr zahraničí v reakci na dotaz, zda se hodlá omluvit za své výroky na adresu Donalda Trumpa či Hillary Clintonové. O krizi v Egyptě se Boris Johnson zmínil celkem dvakrát.

Britské ministerstvo zahraničí sice podle Daily Mailu vydalo prohlášení, že měl Johnson skutečně na mysli Egypt, v zemi pyramid ale v těchto dnech žádná aktuální krize neprobíhá.

Omlouvat se? To by trvalo dlouho

Šéf britské diplomacie se vyjádřil i k vlastnímu výroku, že je možná budoucí americká prezidentka Hillary Clintonová „jako sadistická zdravotní sestra v ústavu pro duševně choré“, nebo že její protikandidát Donald Trump jedná s „ohromující ignorancí, která ho diskvalifikuje z možnosti stát se americkým prezidentem“.

„Mohli bychom strávit ohavně dlouhou dobu probíráním mnoha věcí, které jsem za 30 let napsal a které byly podle mého názoru vytrženy z kontextu, ale jsou před námi dnes vážná témata,“ řekl britský šéfdiplomat a začal mluvit o Egyptě.