Přívalové deště zasáhly především Meklenbursko-Přední Pomořansko, kde na některých místech spadlo za hodinu až 35 litrů srážek na metr čtvereční. Ve Schwerinu byli až do noci na čtvrtek v pohotovosti všichni hasiči, kteří museli očerpávat vodu ze sklepů a z přízemí domů.

KOMENTÁŘ DNE:
 Když vám píše vlastní babička, že mrháte svým nadáním – Nad motivací dnešních studentů k učení se zamýšlí Václav Klaus ml. Čtěte zde >>

Zaplavené silnice zkomplikovaly místní i regionální dopravu. Přes durynské město Ellrich se ve středu odpoledne přehnalo tornádo, které strhalo střechy z 50 domů. Škody způsobené větrnou smrští policie zatím nevyčíslila.

Přechod srážek přes území Německa ve středu v 18.00

Meteorologové varují, že Německo musí s bouřemi i s tornády počítat až do pátku. V místech, kde bude pršet, hrozí záplavy, protože půda je nasycená a nevsakuje další vodu. Nejsilnější deště by měly přijít na západě a jihu Německa.

Jih a západ Německa už na přelomu května a června postihly záplavy, při kterých zahynulo jedenáct lidí. V tomto týdnu udeřilo tornádo v Bádensku-Württembersku, úterní bouře zase na víc než hodinu omezily provoz na největším německém letišti ve Frankfurtu nad Mohanem.