Veřejnost současně ujistil, že nikdy nebude pro výměnu britské libry za euro.

Přestože v živém televizním přenosu tvrdil, že přistěhovalci z ostatních zemí Evropské unie přinášejí svou prací a daněmi do britské ekonomiky více, než vybírají na sociálních dávkách, oznámil, že se podmínky pro udělování dávek těmto imigrantům zpřísní.

Britský statistický úřad minulý týden zveřejnil údaje o migraci do Británie za loňský rok, podle nichž čistá migrace, tedy rozdíl mezi počtem nově příchozích a odchozích cizinců, činila 300 tisíc osob. Z EU jich bylo 184 tisíc. Data vyvolala vlnu kritiky na adresu Camerona, který v roce 2010 slíbil, že sníží čistou migraci do Británie na 100 tisíc osob ročně.

Stejnou příležitost vyjádřit se k referendu o setrvání země v EU bude mít ve vysílání soukromé Sky News v pátek večer ministr spravedlnosti Michael Gove, který je naopak v popředí kampaně za odchod země z unie (takzvaný brexit).

Hlasování o setrvání Británie v EU se bude konat 23. června a průzkumy veřejného mínění naznačují, že jeho výsledky by mohly být velice těsné. Velké místo v argumentech zástupců obou táborů mají otázky spojené s přistěhovalectvím a ekonomikou.