Tábor by měl být otevřen zhruba za měsíc a podle Hidalgové bude splňovat veškeré standardy OSN. Má sloužit jako středisko služeb a ubytovávat „ty, kdo nic nemají“.

KOMENTÁŘ DNE:
Vláda není polokomunistická - Argumentaci k povaze nové vlády s důvěrou analyzuje Jiří Pehe. Čtěte zde >>
Zvítězí anglický lid, nebo EU – Britsko-unijní bitvu o brexit komentuje Alexander Tomský. Čtěte zde >>

„Dnešní Evropa řeší humanitární krizi těchto uprchlíků nedostatečně, stejně jako naše země. Paříž nebude stát stranou a nečinně, zatímco se ze Středozemního moře stává hřbitov pro uprchlíky,“ vysvětlila Hidalgová.

Anne Hidalgová oznamuje vytvoření tábora pro uprchlíky v Paříži

Tábořiště u stanice metra Stalingrad na severu města policie před měsícem vyklízela napotřetí. V místě tábořilo více než tisíc lidí, převážně přistěhovalci ze Súdánu a Afghánistánu, kteří se chtějí dostat přes moře do Velké Británie.

Ta v úterý oznámila záměr nákupu většího počtu člunů a techniky pro hlídkování u pobřeží Lamanšského průlivu. Londýn krok ohlásil poté, co britská pobřežní stráž z moře zachránila potápějící se nafukovací člun, na němž se plavili dva britští občané pašující do Británie 18 Albánců.

Mluvčí premiéra Davida Camerona uvedl, že běženci zjevně hledají nové cesty, jak se do Británie dostat poté, co byla zpřísněna hraniční opatření ve francouzském přístavu Calais, v němž se dlouhodobě tlačí tisíce migrantů toužících po přijetí na britských ostrovech.