„Egyptské letadlo a námořní plavidla objevily osobní předměty cestujících a části trosek 290 kilometrů severně od Alexandrie,“ uvedl mluvčí egyptské armády na Facebooku.

Řecké úřady posléze informaci potvrdily a dodaly, že byla objevena i lidská těla, a to zhruba osm kilometrů od místa, kde letoun zmizel z radarů. Mezi troskami byl i kus sedadla.

Evropská kosmická agentura ESA oznámila, že jeden z jejích satelitů zachytil něco, co by mohla být dva km dlouhá olejová skvrna. Je ve stejné oblasti východního Středomoří, kde zmizel letoun, cca 40 km od místa jeho poslední známé lokace.

Egyptský prezident Abdal Fattáh Sísí vyjádřil soustrast rodinám obětí. V tiskovém prohlášení se uvádí, že prezident „se zármutkem a lítostí truchlí za oběti z letu EgyptAir“.

Egyptské letadlo se zřítilo 290 kilometrů severně od Alexandrie

Egyptské letadlo se zřítilo 290 kilometrů severně od Alexandrie

FOTO: Jan Kočvara, Novinky

Zpráva uvádí, že v oblasti pokračuje intenzivní pátrání. Cílem je vyzvednout nejen případné oběti, ale i černé skříňky na palubě, které by pomohly zjistit, co se s letadlem stalo.

„Egyptské ozbrojené síly nalezly v časných ranních hodinách 295 kilometrů od pobřeží Alexandrie zbytky trosek a osobních předmětů z letu 804.” - EgyptAir

Airbus s 66 lidmi na palubě se zřítil v noci na středu cestou z Paříže do Káhiry. Řečtí letečtí kontroloři s ním ztratili kontakt krátce poté, co stroj vstoupil do vzdušného prostoru kontrolovaného egyptskými letovými dispečery. Podle řeckého ministerstva obrany airbus prudce padal a přitom se stáčel do vývrtky.

Čtěte také: Co se mohlo stát se zmizelým egyptským airbusem

Pátrání po troskách se soustředilo na jihovýchodě od řeckého ostrova Karpathos. Dopravní společnost EgyptAir původně ve čtvrtek oznámila, že trosky byly nalezeny, a kondolovala příbuzným obětí. Pak ale zprávu dementovala. [celá zpráva]

Do pátrání se zapojily námořní a letecké složky Řecka, Egypta, Francie i Velké Británie.

BEZ KOMENTÁŘE: Trasa letu zmizelého letadla společnosti EgyptAir

BEZ KOMENTÁŘE: Trasa letu zříceného letadla společnosti EgyptAir

FOTO: Reuters

Zmizení egyptského letadla:
Typ letounu: Airbus A320
Společnost: EgyptAir, let MS 804
Trasa: Paříž - Káhira
Počet lidí na palubě: 66
Start z Paříže: 23:09 SELČ z letiště Charlese de Gaulla
Očekávaný přílet: 3:15 SELČ
Poslední kontakt: 2:27 SELČ
Čas zmizení: 2:30 SELČ
Místo: 16 km uvnitř vzdušného prostoru Egypta, 280 km od egyptského pobřeží, ve výšce 11 300 metrů