Bavorsko od počátku roku do konce listopadu deportovalo 3643 lidí, zatímco loni jich bylo jeden 1007. Téměř trojnásobný je počet odsunutých neúspěšných žadatelů o azyl také ve spolkové zemi Hesensko, odkud deportovali 2306 neúspěšných žadatelů o azyl. Z Bádenska-Württemberska na jihozápadě Německa se muselo do země původu nuceně vrátit o polovinu více migrantů než loni. Opačný trend zaznamenalo jen Duryňsko s 152 deportovanými. Loni jich bylo 234.

Snaha úřadů spolkových zemí provést deportace přitom podle DPA během roku výrazně rostla s tím, jak rostl počet nově přicházejících migrantů. Zatímco za první čtyři měsíce roku 2015 deportovaly 4508 lidí, za tři měsíce od září do listopadu to bylo už 6800 neúspěšných žadatelů o azyl.

Většina odmítnutých se vrací sama

K deportaci neúspěšných žadatelů o azyl Německo přistupuje až jako k poslednímu prostředku. Podle ministerstva vnitra se většina odmítnutých žadatelů vrací do země původu dobrovolně.

V Německu letos o azyl požádalo přes milión migrantů, potvrdil listu Local.de nejmenovaný bavorský politik.

K vyššímu počtu deportací také přispělo, že všechny balkánské země byly letos zařazeny na seznam bezpečných zemí, takže jejich obyvatelé už žádat o azyl nemohou. Nově se to týká i Albánie, Kosova a Černé Hory. Právě z těchto zemí žádalo o azyl hodně lidí. [celá zpráva]