Policie zajistila objevené peníze s pomocí potápěčů z hasičského sboru, řekl Hahslinger. Původ bankovek je prý ale pro policisty zatím hádankou. Bankovky byly napřed vysušeny, teprve poté byly podrobeny dalšímu zkoumání. To ukázalo, že jsou skutečně pravé a nejde o padělky, zdůraznil policejní mluvčí.

Každopádně podle něj nebyl aktuálně hlášen žádný zločin, u kterého by se rýsovala souvislost s peněžní částkou této výše. Chodci, kteří na bankovky v Dunaji policii upozornili, prý také neviděli nikoho je do Dunaje házet. Proto je prý zcela otevřenou otázka, jak dlouho už bankovky ve vodě ležely.

Levé rameno Dunaje zvané Nový Dunaj vzniklo v 70. letech minulého století v rámci budování ochrany před záplavami, které by mohly případně katastrofálně zasáhnout blízké centrum rakouské metropole.

Prozíravé opatření se uplatnilo například v roce 2002, kdy postihly velké záplavy nejen Vídeň, ale i Českou republiku. Hlavní tok Dunaje a jeho rameno odděluje uměle vybudovaný ostrov Donauinsel, který slouží Vídeňanům k rekreaci.