„Je to jako přijít o jednoho z kolegů,“ prohlásil jeden z psovodů.

Diesel byla vyslána do bytu podezřelých islamistů na severním pařížském předměstí Saint-Denis, aby tam hledala případné nálože. Fenku, která měla jít za rok do výslužby, rozmetala na kusy exploze výbušnin, které na svém těle odpálila podezřelá žena.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Svědek natočil střelbu a zadržení podezřelého muže při zásahu v Saint Denis

Dotyčná nejprve na zasahující policisty střílela z útočné pušky AK-47 a pak aktivovala výbušniny, které měla připásané u těla.

„Slyšel jsem policii, jak mluví k ženě s dlouhými blond vlasy. Říkali jí, ať nedává ruce dolů, aby je nechala nahoře. Pak nastala masivní exploze. Byl to skutečně velmi hlasitý výbuch. Spousta oken v ulici byla vybitá. A pak začala nepřetržitá přestřelka,“ popsal akci svědek.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Policie odvádí jednoho ze zadržených při zásahu v Saint-Denis.

Na místě zasahovalo více než 100 policistů a vojáků. Měli podezření, že se v bytě může skrývat údajný strůjce pátečního masakru Abdelhamid Abaaoud.

Kromě ženy, o níž se mluví jako o jeho manželce, byl zabit ještě jeden podezřelý, dalších sedm bylo zatčeno. Nebylo potvrzeno, zda je mezi nimi Abaaoud. Objevila se i spekulace, že žena mohla také útočit v koncertním sále Bataclan, kde teroristé postříleli 89 lidí. Někteří přeživší tvrdí, že mezi střelci byla také žena.