Podle dosavadních plánů měla uzavírka pro rychlíky mezi Salcburkem a Mnichovem skončit 12. října, nyní byla prodloužena do 18. října. Omezený provoz je na trati od poloviny září.

Páteřní železniční trať spojující Rakousko s Bavorskem začali v září ve velkém využívat migranti, kteří směřovali z Maďarska do Německa. Německo proto 15. září důležitou železniční trať uzavřelo, aby zastavilo desetitisíce lidí, kteří se po této trase neorganizovaně hrnuli na německé území. Davy uprchlíků si ale našly další cesty, jak se do Německa dostat - ať už s využitím jiných regionálních vlakových tras, po silnici či pěšky.

Do Rakouska stále přicházejí běženci ze sousedního Maďarska po tisících. V sobotu rakouská policie spočítala, že do 19:00 SELČ prošlo hraničním přechodem Nickelsdorf 5050 migrantů. V neděli podle odhadů přijedou další zhruba čtyři tisíce, uvedla agentura APA.

Web maďarské policie oznámil, že v pátek přišlo do země 7215 a v sobotu 7907 migrantů. Naprostá většina přichází přes chorvatsko-maďarské hranice. Pokračují dál vlaky do maďarské obce Hegyeshalom. Zde vystoupí a musí pěšky asi tři kilometry do rakouského Nickelsdorfu.