Mezi přívrženci CDU se Merkelová stále těší velmi vysoké podpoře 89 procent. U voličů sesterské Křesťanskosociální unie (CSU) z Bavorska je to 74 procent. Zřejmý je rozkol mezi CDU a CSU, jejíž šéf Horst Seehofer ji kritizuje, že vyzvala běžence, aby přišli do Německa, takže je Bavorsko přílivem přistěhovalců přetíženo.

Z oslabení sympatií vůči kancléřce a její straně však neprofituje její obvyklý hlavní politický soupeř, sociálně demokratická strana SPD, protože v Německu vládne velká koalice. Sociální demokraty by upřednostnilo jen 25 procent oslovených, zelení a izolacionistická Alternativa pro Německo má podporu deseti procent. V otázce, koho by upřednostňovali na kancléřském postu, se o 36 procent víc respondentů postavilo za stávající šéfku kabinetu, vicekancléře a předsedu sociální demokracie Sigmara Gabriela by chtělo na postu kancléře jen 13 procent dotázaných.

Merkelová před mimořádným summitem EU k uprchlické krizi v Bruselu připustila, že i ona situaci podcenila. „Tady jsme všichni, a z toho se nevylučuji, neviděli, že mezinárodní programy nejsou dostatečně financovány, že lidé hladoví v uprchlických táborech,” řekla Merkelová.