Lufthansa označila kauzu za politováníhodnou výjimku a uvedla, že zvažuje právní kroky. Dále případ mluvčí společnosti odmítl komentovat.

KOMENTÁŘ DNE:

Jak probíhá Zemanova prezidentská nekampaň - se svoláním první schůze Sněmovny čekal až do nejzazšího možného termínu, vláda tak nejspíš požádá o důvěru až těsně před prvním kolem prezidentských voleb, píše Jiří Pehe. Čtěte zde >>

Žena tvrdila, že je sestřenicí jedné ze dvou zahynulých učitelek halternského gymnázia. Při havárii zemřelo také 16 studentů této německé školy.

Na místo tragédie se podle webu halternerzeitung.de vypravila na náklady Lufthansy celkem dvakrát v doprovodu tří osob, jednou bezprostředně po nehodě a podruhé během Velikonoc. Využila mimo jiné i pomoc psychologů, kteří příbuzným obětí během cesty pomáhali.

Při posledním letu ale Lufthansa pojala podezření, že by žena mohla být podvodnice. Na redakci portálu halternerzeitung.de se ve středu obrátil otec učitelky, kterou žena označila za svou sestřenici. Podle něj nešlo o příbuznou a ani známou dcery.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Vyšetřovatelé prohledávají trosky Airbusu A320. Zdroj: Reuters

Nehodu, při které v březnu zahynulo všech 150 lidí na palubě, podle všeho záměrně způsobil podle vyšetřovatelů druhý pilot. Podle francouzské prokuratury využil odchodu kapitána na toaletu, v kokpitu se uzamkl a záměrně zahájil klesání, které skončilo nárazem do hor. Následné vyšetřování ukázalo, že pilot trpěl psychickými problémy.