Podle dostupných informací má muž traumatické poranění mozku a vlastními silami se není schopen z jeskyně dostat.

KOMENTÁŘE DNE:

Rozvrácená společnost? - Nad důsledky migrační krize se zamýšlí Thomas Kulidakis - Čtěte zde >>

Na vyproštění jinak zkušeného jeskyňáře pracuje 80 horských záchranářů z NěmeckaRakouska a dalších 20 jeskynních záchranářů. Je možné, že záchrana potrvá několik dní.

Na průzkum jeskyní se vydala trojice mužů v neděli dopoledne. Kolem poledne se ale Johan W. zranil. Jeden z mužů zůstal s ním a další se vydali zpět na povrch, aby přivolali pomoc.

Podle horské záchranné služby je operace velmi obtížná. Ke zraněnému se dostávají pomocí malého člunu, kterým překonávají podzemní jezero. Chodby jsou pouze úzké a nízké a cestu komplikují sopouchy a komíny.

Záchranáři se snaží muže v jeskynním komplexu v Bavorsku vyprostit už druhý den.

Záchranáři se snaží muže v jeskynním komplexu v Bavorsku vyprostit už druhý den.

Do jeskyně se spustilo 12 záchranářů, čtyři už dorazili k postiženému. Ostatní připravují stanoviště pro cestu se zraněným ven. Jedno je už vybudováno v hloubce 300 metrů, kde je dokonce zavedena telefonní linka.

Komplex objevil před 19 lety

Jeskynní systém je velmi komplikovaný. Je dlouhý 19,2 kilometru a dosahuje hloubky 1148 metrů. Tvoří ho řada komplikovaných úzkých chodeb a nízkých průlezů, šachet i velkých jeskynních prostor s jezery. Objeven byl v roce 1995 a mezi objevitele patří i zraněný muž.

FOTO: Novinky.cz s použitím Mapy.cz