Saldanhová, která se oběsila na šátku minulý pátek, zanechala tři dopisy na rozloučenou. Jeden, praktický, který se týkal pohřbu a pozůstalých, měla při sobě, další dva byly nalezeny v ubytovně pro sestry. [celá zpráva]

V jednom, tom nejdelším, si stěžovala na chování kolegů poté, co spojila moderátorku na oddělení, kde ležela těhotná vévodkyně, která se léčila z těhotenských nevolností. Vadilo jí, jak s ní poté zacházeli. Nemocnice přitom tvrdila, že stála plně za ní. Vdovec Ben Barboza podle listu Daily Mirror požaduje, aby bylo v nemocnici zahájeno vyšetřování.

Vdovec Ben Barboza drží v ruce fotografii své ženy Jacinthy Saldanhové. Vedle něj stojí jejich 14letá dcera Lisha.

Vdovec Ben Barboza drží v ruce fotografii své ženy Jacinthy Saldanhové. Vedle něj stojí jejich 14letá dcera Lisha.

FOTO: Dylan Martinaz, Reuters

V dalším dopise popisovala, jak těžce se vyrovnávala s hovorem a s tím, co způsobil. Na sociálních sítích se stala terčem urážek kvůli tomu, že nedokázala odhalit australský přízvuk moderátorky. Saldanhová však byla Indka, která se do Británie přestěhovala před deseti lety.

Před svou smrtí sestra také rozeslala mnoho e-mailů a mnohokrát telefonovala. Policie doufá, že tato komunikace by mohla odhalit další podrobnosti o jejím odchodu ze života.