Žena se nacházela zrovna v kuchyni, když se země otřásla silou 5,8 stupňů Richterovy škály. Přežila zřejmě náhodou, zavalil ji nábytek, který ji ochránil před rozmačkáním popadanými zdmi. Seniorka je nyní v nemocnici.

Úterní zemětřesení si vyžádalo nejméně 350 zraněných. Úřady evidují přinejmenším jednoho pohřešovaného. „Je to neštěstí, něco takového jsem nikdy neviděl,“ popsal pro agenturu Reuters spoušť starosta Cavezza Stefano Draghetti.

Zasypané auto v Cavezzu

Zasypané auto v Cavezzu

FOTO: ČTK/AP

Stejně jako předminulou neděli i tentokrát zemětřesení zničilo historické budovy, například v Mirandole se zřítil kostel, zůstalo stát jen jeho průčelí. Po zemětřesení bylo zaznamenáno nejméně 41 následných otřesů, uvedla ČTK.

Spadlý dům v Cavezzu u Modeny

Spadlý dům v Cavezzu u Modeny

FOTO: Stefano Rellandini , Reuters

Otřesy pocítili i lidé ve vzdálenosti až 100 kilometrů od epicentra. Například v Benátkách byla pádem na zem poničena jedna socha.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: V důsledku zemětřesení padaly v italském Cavezzu budovy. Zdroj: Reuters

Region zasáhlo během několika dnů už druhé ničivé zemětřesení. Otřesy z 20. května měly sílu šesti stupňů a vyžádaly si sedm mrtvých. Počet lidí, kteří přišli o střechu nad hlavou, se po úterku zvýšil z dosavadních 6 na 14 tisíc. Vláda do postižených míst poslala armádu a vývoj situace bude řešit i ve středu na svém mimořádném zasedání.