Děti za bílého dne zaútočily na bezdomovkyni sedící na lavičce nedaleko zdravotního střediska. "Viděla jsem, jak na ni děti házely různé předměty, polévaly ji vodou a kopaly ji do hlavy. Bezdomovkyně vzápětí vytáhla asi dvaceticentimetrový nožík a začala děti honit," popsala situaci svědkyně incidentu.

Autorka videa volala na policii, která však údajně na místo nedorazila. Mluvčí bratislavské policie František Peczár naopak tvrdí, že policisté byli na místě do deseti minut, prohledali okolí, ale nikoho nenašli.

Podle místních obyvatel chodí děti ke zdravotnímu středisku, protože je tam klub pro děti z městských částí Vrakuňa a Podunajské Biskupice. Zaměstnanci dětského klubu tvrdí, že když jsou děti na ulici, nezodpovídají za ně.

Starostka Vrakuně Ľudmila Lacková byla při zhlédnutí videa rozhořčena. "Bylo mi do pláče. Víme, kdo jsou ty děti. Je to tragédie, že si něco takového dovolí," říká starostka. Lacková chce klub dětí přestěhovat.

Děti za napadení bezdomovkyně žádný trest nečeká. Jsou nezletilé a zákon je na ně krátký. "Policie celou událost eviduje jako přestupek proti občanskému soužití,“ uvedl mluvčí policie.