Pár byl zadržen, když video, které jejich kamarád, ukázal záznam jednomu z příbuzných dětí, uvedl list Daily Mai.

Dívce v růžových šatičkách, která byla menší než chlapec, dali smeták a plastikovou tyč. Ještě jí radili, jak na chlapce. Když se chlapec schoval za pohovkou, Barclay ho vytáhl a vlekl přes chodbu k radiátoru, aby na něj mohla dívka zaútočit.

Na videu je slyšet Barclaye, jak dívku povzbuzuje: „udeř ho, kopni ho „. Když se děti od sebe pokusily oddělit, byly natlačeny k sobě a nuceny dál bojovat, i když křičely v hrůze.

Soudce Roger Thorn řekl: „Dali je k sobě, aby zápasily jeden s druhým pro zábavu přihlížejících jako by to byly hračky z římského amfiteátru.“ Podle něj není slov, která by záznam popsala: „I při sledování DVD je vidět utrpění obou dětí.“ Vyšší trest ale neudělil, protože nebyl žádný důkaz, že děti utrpěly zranění.

Barclay se hájil, že to byl jen žert, který zašel příliš daleko. On i jeho partnerka přiznali krutost na dětech. Oba také byli už dříve odsouzeni za násilí, i když ne na dětech.

Barclay u soudu vypověděl, že se ho rodina už dříve zřekla za to, co dělal. Mattinsonová v sobotu porodila, dítě jí ale bylo hned odebráno.