"Jsem zprávou nadšen. Oběma snoubencům přeji všechno nejlepší," reagoval na oznámení britský premiér David Cameron. Záhy veřejně gratulovala i královna Alžběta II. s chotěm, vévodou s Edinburghu Philipem.

Svatba se má konat na jaře anebo v létě příštího roku v Londýně. Královská rodina potvrdila, že pár je od října zasnouben. William Kate požádal o ruku v říjnu během dovolené v Keni. Stanice SkyNews oznámila, že sňatek posvětily obě rodiny.

Pár bude dál žít v Severním Walesu, přičemž William zůstává ve službách královského letectva.

Znají se od studií

Princ se s Middletonovou potkal v roce 2001 během studií na nejstarší skotské univerzitě St. Andrews. Chodí spolu od roku 2003.  V roce 2007 se na čas rozešli, ale záhy se zase usmířili. Jejich svatba se uskuteční přesně  30 let po svatební ceremonii Williamových rodičů, Charlese a Diany.

William je starším synem Charlese, který zůstává prvním v pořadí na trůn po své matce, úřadující královně Alžbětě.

Middletonová není šlechtického původu. Jejími rodiči jsou bývalý letecký dispečer British Airways a letuška. Pár založil koncem 80. let společnost Party Pieces, která zajišťuje vše potřebné pro různé oslavy.  Za ta léta se z nich údajně stali milionáři.

Kate pracovala ve firmě jako fotografka. Dále se má věnovat jen firemním aktivitám spojeným s charitativními projekty.

Čtěte také: Manželství v britské královské rodině většinou netrvají dlouho

Navzdory tomu, že královna Alžběta II. oslaví s princem Philipem 20. listopadu už 63. výročí svatby, její děti takové štěstí v lásce nemají. Ze čtyř královniných potomků zůstal nerozvedený jen syn Edward. Letos v prosinci se má královna také stát poprvé prababičkou: její vnuk Peter Phillips, syn její dcery Anne, čeká dítě s manželkou Autumn. [celá zpráva]