Ducarme se do neobvyklého pátrání po nájemných vrazích pustil kvůli jednomu případu z počátku září. Jistá žena z Lutychu tehdy přiznala, že si najala vrahy partnera. Popsala zároveň, že najít takové lidi, kteří se prý v Belgii často rekrutují ze zemí bývalého sovětského bloku a Balkánu, nebylo vůbec složité.

To potvrdilo i šetření zmiňovaného zákonodárce. "Hodně znepokojující je i to, že je dokonce levnější nechat někoho zabít než pak zaplatit jeho pohřeb," podotkl Ducarme, který nyní hodlá zahájit akci za zvýšení bezpečnosti v zemi. "Je do nebe volající, že můžeme jednoduše někoho nechat zabít, že je to v podstatě banalita," dodal.

Šetření ukázalo, že závisí na tom, kdo si vraždu objednává a na koho. Suma tak může vystoupat třeba až k 10 000 eur (247 000 korun).

Existují ale i další "služby", na které je prý možné si zločince bez větších potíží najmout. Třeba zavřít někoho do kufru auta na hodinu stojí kolem 150 eur (3 700 korun). Zničení auta protivníka zase přijde na 500 eur (12 300 korun).