Kromě toho bylo Málikové vyčítáno, že svou dceru příliš dlouho chovala v náručí, když se s ní loučila v mateřské školce. Amaani byla proto umístěna na seznam dětí, u nichž je riziko ohrožení mravní výchovy.

Podle zaměstnanců školky dívka hovořila neslušně, kousala si nehty a prohlásila, že se narodila císařským řezem. Viděli také, jak ji matka deset minut objímá. Umístění do programu na ochranu dětí spočívá v setkáních se sociálními pracovníky a zkoumání dívčina psychického zdraví.

Žena i s dívkou před sociálními pracovníky raději prchla z Birminghamu a později z Walesu do Irska. Policie následně zatkla jejího manžela Vídžeje Bansala a prohledala jejich dům. Shromáždila také vzorky jejich DNA pro případ, že byli zavražděni.

Ženin manžel se chce se svou rodinou v Irsku co nejdříve setkat a společně plánují, že se odstěhují do Dubaje a začnou nový život, mimo dosah britských sociálních služeb.

„Když už se o vás začnou zajímat sociální pracovníci, je to jako noční můra. Můžete dělat cokoli a automaticky jste špatný rodič. Ať vaše dítě řádí, nebo spořádaně sedí, je to vaše chyba. Amaani se narodila předčasně, tak jsme na ni pak dávali velký pozor a uděláme všecko, aby s námi zůstala. Nejlepší by bylo, kdyby se to vyřešilo, a my se mohli vrátit domů, ale to se nestane,“ řekla Máliková novinářům v irském hotelu, kde v současnosti s dcerou bydlí.