Podle některých britských listů, jako je Daily Telegraph, policisté mimo jiné drželi čtyřem podezřelým hlavu pod vodou. Nic z toho oficiální zdroje nepotvrdily, londýnská Metropolitní policie však uvedla, že obvinění, které vyšetřuje Nezávislá komise pro stížnosti na policii IPCC, bere vážně a případ ve Scotland Yardu vzbuzuje velké obavy.

„Jsou to vážná obvinění, která vyvolávají vážné obavy,“ řekl mluvčí Scotland Yardu, ale případ odmítl komentovat, dokud jej IPCC neprošetří.

„Metropolitní policie netoleruje překročení norem, které se u jejich zaměstnanců očekávají,“ dodal mluvčí a zmínil, že případné hříšníky přísně potrestá.

Metropolitní policie čelí v poslední době více podobným obviněním. Největší pozornost vyvolal zásah proti demonstrantům protestujícím proti summitu G20. Jeden z normálně procházejících lidí, který se protestů neúčastnil, byl brutálně udeřen policistou a záhy poté zemřel. [celá zpráva]

Nyní se také prošetřuje obvinění jednoho z lidí zadržovaných na americké základně na Guantánamu, kde jsou vězněni lidé podezřelí z terorismu. Vězeň Binyam Mohamed tvrdí, že tam byl mučen a že jeho týrání byli přítomni britští agenti.