"Kdybych byl na jeho místě, odstoupil bych," zdůraznil v rozhovoru pro AP Ševardnadze. Poukázal na to, že i on byl před šesti lety za revoluce růží v obdobné situaci a musel se rozhodnout, když demonstranti požadující jeho demisi pronikli do parlamentu. "Měl jsem tehdy dvě možnosti - buď krveprolití, nebo odstoupení. Zvolil jsem to druhé," řekl.

Protesty začínají být stále vyhrocenější a dochází ke srážkám s policií. Pondělní přímá jednání opozičních předáků se Saakašvilim skončila bez výsledku. Opozice proto slíbila vystupňovat své každodenní protesty před budovou parlamentu, dokud prezident neustoupí. Část opozice už uspokojí jen demise.

"Situace v Gruzii je v současnosti velmi napjatá, řekl bych dokonce katastrofální," řekl Ševardnadze, který působil  jako sovětský ministr zahraničí v dobách reformátora Michaila Gorbačova. Po rozpadu Sovětského svazu se stal gruzínským prezidentem. 

"Opozice je velmi dobře organizovaná, velmi silná. Nikdy jsme ještě v zemi neměli tak silnou opozici," zdůraznil známý politik. Poukázal na to, že mnoho opozičních předáků jsou vůdčí postavy takzvané revoluce růží z roku 2003, která vynesla k moci Saakašviliho. Postupně se však s ním rozešli a nyní jej obviňují z autoritářských tendencí a špatného vedení v loňském konfliktu s Ruskem o Abcházii a Jižní Osetii.