Na dálnici zahynul manželský pár a jejich patnáctiletý syn. Jeho o šest let starší bratr utrpěl těžká zranění, podle chorvatských zdrojů je však mimo ohrožení života.

Nehoda se stala na dálnici ze Záhřebu do Šestanovace asi dva kilometry od přímořského města Vrpolje v 7:30 ráno. List zveřejnil fotografii škodovky, v níž rodina jela. Auto leží u vozovky převrácené na střechu.

Podle prvních informací vůz Škoda Octavia Combi sjel z cesty a při pokusu se na ni vrátit se převrátil a sunul se asi padesát metrů po náspu. Při nehodě byl z automobilu vymrštěn motor.

Rodina pocházela z Hodonínska. List ocitoval i výpověď přátel, kteří jeli za vozem v druhé octavii. Právě oni uvedli, že vůz sjel ze silnice. Podle nich byli oba rodiče okamžitě mrtví a chlapci těžce zranění.

 foto: ČTK/Cropix

Po nehodě zůstal průjezdný jen jeden pruh dálnice. Příčiny havárie vyšetřuje policie ze Šibeniku. Chorvatský deník uvedl jako neoficiální příčinu únavu a mikrospánek řidiče. „Ještě včera nechali sloužit mši za matku a pak se na noc vydali na cestu,“ řekl Právu starší muž ze Svatobořic-Mistřína na Hodonínsku.

Letos už v Chorvatsku zahynulo sedmnáct Čechů.

foto: Mapy.cz/Ondřej Lazar Krynek