Slovenský fotbalový svaz by měl podle Belousovové okamžitě vyšetřit protislovenské provokace diváků v Dunajské Stredě. Navrhuje, aby se zápasy zdejšího klubu hrály v jiném městě.

"Takovéto nesportovní chování diváků je na stadiónech nepřípustné. Policie by se měla věnovat skupinám lidí, kteří zneužívají sportovní utkání k propagaci velkomaďarských politických cílů," uvedla Belousovová.

Mluvčí fotbalového svazu Ivan Čeredejev konstatoval, že příslušné orgány svazu události při utkání již prošetřují. "Děje se tak i bez výzvy politiků," dodal.

Klub DAC Dunajská Streda se vrátil do nejvyšší slovenské soutěže po několika letech. Slovensko - maďarské vztahy se od doby, co DAC nehrál nejvyšší soutěž zhoršily. Domácí zápasy DAC navštěvují také fanoušci budapešťského klubu Ferencváros, jejichž tvrdé jádro sympatizuje s maďarskou ultrapravicí. Víkendové utkání s Trnavou zabezpečovalo 300 policistů, jízdní policie a k dispozici bylo také vodní dělo.

Policie obvinila 25letého fanouška z Trnavy z výtržnictví, protože v průběhu utkání strhl maďarskou vlajku zavěšenou u sektoru domácích fanoušků a vběhl s ní na hrací plochu. Rozhodčí na několik minut utkání přerušil, ale nakonec se zápas dohrál. DAC zvítězil nečekaně hladce 3:0.